دکتر مهدی دهاقین رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در مراسم بزرگداشت هفته حمل و نقل و راهداری در استان قم، ضمن تشکر از زحمات کلیه دست اندرکاران حمل و نقل استان، ضرورت اصلی امروز حمل و نقل کشور را توجه جدی و با برنامه به مقوله بسیار مهم لجستیک دانست و خواستار فراهم نمودن مقدمات و امکانات لازم در این زمینه شد. وی اظهار داشت در حال حاضر برخی از بنادر کشور به ریل متصل نیستند که این یک مضیقه مهم بوده و بایستی با یک برنامه ریزی دقیق در این خصوص اهتمام نمود. دهاقین همچنین با اشاره به اینکه بیش از 8۰درصد از جابجایی کالا و مسافر از طریق جاده صورت می‌گیرد، سهم جابجایی کالا و مسافر به وسیله حمل و نقل ریلی را ناچیز دانست که با توجه به مقرون به صرفه و ایمن بودن آن، افزایش سهم آن در حمل و نقل کشور را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانسته و ابراز امیدواری کرد که در دولت سیزدهم به این خلاء بسیار مهم توجه لازم معمول بنمایند. رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، حمل و نقل را زیربنای اصلی توسعه جوامع دانست و عنوان نمود که بایستی در جهت ارتقاء وضعیت حمل و نقل کشور و تبیین دقیق مولفه ها و فراهم نمودن زیرساخت های آن با عزمی ملی و جهادی همت گمارد تا بتوان درآمد و ارزش افزودۀ حمل ونقل کشور را بهینه نمود. وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود خواستار بکارگیری ارزش افزوده ناشی از صرفه جویی مصرف سوخت بخش حمل و نقل جاده ای در تقویت زیرساخت ها و ناوگان حمل و نقل کشور شده که با همکاری مطلوب وزارت نفت محقق خواهد شد تا به این طریق از هدر رفت سوخت و مصرف بی رویه آن جلوگیری بعمل آید.

مهندس بهشتی معاون عمرانی استاندار قم نیز در این مراسم، ضمن خوش آمدگویی و مروری بر اقدامات انجام شده در بخش حمل ونقل استان، حمل و نقل جاده ای را دارای اهمیت ویژه ای در توسعه استان بر شمرد و از برنامه هدفمند استانداری در جهت حمایت و تقویت حمل و نقل و راهداری استان خبر داد و خواستار تخصیص منابع لازم در این خصوص شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز ضمن خوش آمدگویی به مهمانان مراسم، گزارشی از وضعیت حمل ونقل جاده ای استان قم ارائه نمود و عنوان داشت استان قم در هشت ماهه اول سالجاری 35درصد کاهش تلفات جاده ای داشته و رتبه اول کشور را در این خصوص به دست آورده است.

گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی از دست اندرکاران حمل و نقل جاده ای، راهداران، پلیس راه و مدیرکل حمل و نقل استان قم تقدیر و تشکر بعمل آمد.